Naše stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR a stanou se tak součástí národního kulturního dědictví

Naše webové stránky jsou nyní archivovány projektem WebArchiv. Tento projekt Národní knihovny České republiky se snaží archivovat kvalitní české webové servery. V současné době je takto archivováno něco málo přes tři tisíce webových serverů, které byly vybrány projektem WebArchiv jako zdroje kulturní, umělecké a historické hodnoty, které je nutno trvale uchovat pro budoucí generace. A právě tím se náš web stává součástí národního kulturního dědictví.

Archivace našeho webu bude probíhat několikrát ročně a uloženy budou různé časové verze webu, tím bude docíleno obrazu vývoje naší sokolské práce.

Dále budou naše stránky zkatalogizovány stejným způsobem, jako jsou katalogizovány knižní publikace. Zařazením do České národní bibliografie a do online katalogu Národní knihovny budou naše stránky snadno viditelné a s možností snadného vyhledání v katalogu Národní knihovny ČR.

Pro nás je to velká prestiž a také je to ocenění naší práce a tím myslím hlavně práci našich členů a jednot, díky kterým můžeme naše stránky naplňovat kvalitním obsahem.

WebArchiv - archiv českého webu

O autorovi

Michal Hrotík

Jednota:

Sokol Kačice

Pár slov:

V Sokole jsem od roku 1996, přičemž jsem začínal jako řadový cvičenec v jednotě Sokol Kladno. V 18ti letech jsem se vyškolil na cvičitele III. třídy všestrannosti, stal se náčelníkem jednoty Sokol Kladno a o pár let později náčelníkem Sokolské župy Budečské.  V současné době jsem i náčelníkem Sokola Kačice. Mezi mé koníčky patří cestování, moderní technologie, organizování všeho možného a jsem zarytou iOvcí :-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><b>

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Zde můžete vložit Váš komentář. Upozorňujeme, že komntáře, které budou obsahovat nevhodný obsah, vulgarismy a podobně budou odstraněny!
CAPTCHA
Ochrana proti spamu