Župní přebor Sokolské všestrannosti 2010

Letošní přebor Sokolské všestrannosti je již nějaký ten čas za námi, ale zatím jsme Vám nepřinesli výsledky a jeho hodnocení. Dnes to tedy napravíme.

Přebor letos začal plaváním, tak jako je tomu každý rok. O plavání jsme již zprávu zveřejnili, proto se nyní budeme věnovat gymnastice, šplhu a atletice a na závěr celkovému hodnocení přeboru.

Gymnastika a šplh proběhly v kladenské sokolovně v sobotu 8.5.2010. Závodů se zúčastnili 3 jednoty, které vyslaly celkem 51 závodníků na gymnastiku a 43 závodníku na závody ve šplhu. Nižší počet závodníků, kteří zúčastnili šplhu je dán tím, že některé kategorie v této soutěži nestartují. Nejvíc závodníků vyslala domácí jednota Kladno a to 24 startujících, následována jednotou Slaný s 18 závodníky a jednotou Hnidousy - Motyčín, která přivezla 9 závodníků. Dle velikosti výprav se promítla i úspěšnost jednot, kdy Kladno získalo celkem 15 medailí v gymnastice a 10 ve šplhu. Jednota Slaný byla úspěšná celkem dvanáctkrát, když vybojovala 7 cenných kovů v gymnastice a 5 ve šplhu.  Závodníci ze Sokola Hnidousy - Motyčín byli také úspěšní a domů si odvezli celkem 7 medailí - 3 za gymnastiku a 4 za šplh.

Následující den - v neděli 9.5.2010 se uskutečnil závod v atletice na kladenském sletišti. Zde byla účast hojnější, o proti gymnastice skoro dvojnásobná. Vysoký počet závodníků, celkem jich přijelo 95, je dán i tím, že o proti gymnastice a šplhu bylo na atletice umožněno startovat i kategorii Předškolních dětí, ve které bylo celkem 29 závodníků. Závodníky vyslalo celkem 6 jednot - nejpočetnější byla opět výprava ze Sokola Kladno s 27 závodníky, následoval Sokol Hnidousy - Motyčín, ze kterého startovalo 24 závodníků. Rakovnická jednota vyslala závodníků 20 a 17 závodníků ze Sokola Slaný. Menší výpravy přijeli ze Sokola Stochov - Honice - 6 závodníků a Sokola Unhošť - 1 závodník. Nejúspěšnější byli závodníci ze Sokola Slaný, kteří získali celkem 12 medailí, následováni jednotou Sokol Kladno, která získala jen o jednu medaili méně a to 11. Rakovničtí získali medaile 3 (všechny v kategorii PD) a jednoty Hnidousy - Motyčín a Stochov - Honice vybojovaly shodně po 2 medailích, přičemž úspěšnější byli Stochovští, kteří měli obě medaile zlaté.

Po závodech v atletice jsme vyhlásili i celkové přeborníky župního kola Sokolské všestrannosti 2010. Celé přebory absolvovalo celkem 32 závodníků ze 3 jednot (Kladno, Slaný a Hnidousy - Motyčín). Přeborníky jsme vyhlašovali z celkem 9 kategorií. Nejúspěšnější jednotou v tomto směru byla jednota Sokola Kladno, za které vzešlo celkem 7 přeborníků a přebornic. Kategorie dorostenek a mužů poté obsadila jednota Slaný.

Přeborníci dle kategorií:

Žáci I: Jiří Hoffmann - Sokol Kladno
Žáci II: Zbyněk Malec - Sokol Kladno
Žáci IV: Václav Macák - Sokol Kladno
Muži: Ondřej Polanský - Sokol Slaný
Žákyně I: Barbora Kašparová - Sokol Kladno
Žákyně II: Kristýna Štemberová - Sokol Kladno
Žákyně III: Lucie Kroupová -Sokol Kladno
Dorostenky: Ilona Cibulková - Sokol Slaný
Ženy: Blanka Vašáková - Sokol Kladno

Z pohledu organizátorů můžeme říci, že všechny tři závody proběhly de-facto bez zádrhelů a dle našich představ. To by nebylo možné bez spolupráce zúčastněných jednot, kterým chci tímto poděkovat nejen za vyslání závodníků, ale i za vyslání rozhodčích a pomocníků.

Výsledky jsou ke stažení zde:

psv2010.pdf - k otevření použijte řetčku pdf souborů - například Adobe Reader, který je ke stažení na stránkách společnosti Adobe - www.adobe.cz
psv2010.xls - excelový soubor pro starší verze MS Office

O autorovi

Michal Hrotík

Jednota:

Sokol Kačice

Pár slov:

V Sokole jsem od roku 1996, přičemž jsem začínal jako řadový cvičenec v jednotě Sokol Kladno. V 18ti letech jsem se vyškolil na cvičitele III. třídy všestrannosti, stal se náčelníkem jednoty Sokol Kladno a o pár let později náčelníkem Sokolské župy Budečské.  V současné době jsem místonáčelníkem župy a náčelníkem Sokola Kačice. Mezi mé koníčky patří cestování, moderní technologie, organizování všeho možného a jsem zarytou iOvcí :-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><b>

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Zde můžete vložit Váš komentář. Upozorňujeme, že komntáře, které budou obsahovat nevhodný obsah, vulgarismy a podobně budou odstraněny!
CAPTCHA
Ochrana proti spamu