Křivoklátské sokolení - oslavy 120 let založení naší župy

V sobotu 27. května 2017 proběhla ve sportovním areálu Kolečko akce s názve Křivoklátské sokolení aneb spolu nejen v pohybu. Touto akcí jsme oslavily 120 let od založení naší Sokolské župy Budečské. Hojná účast cvičenců, cvičitelů i příznivců sokola, nádherné počasí i bohatě připravený program. To vše dávalo vědět, že tato akce bude vydařená.

Po slavnostním zahájení se předvedly oddíly z jednot, kdy předvedly průřez toho, co můžete v jednotách zažít. Po ukázce z jednot nastal program pro naše nejmenší závodníky a závodnice - atletické závody předškolních dětí, ale o tom se více dozvíte v samostatném článku.

Po vyhodnocení závodů, jsme odstartovali volný program. Děti si mohly projít plno různých stanovišť a vyzkoušet si nové dovednosti, například střelbu z laserové pistole, moderní šerm, zaskákat si v pytli, zaházet míčkem do plechovek. Ten kdo prošel všechny stanoviště, byl po zásluze odměněn. Pro větší a dospělé byly připraveny sportoviště na kolektivní hry. A tak jsme viděli plno zajímavých utkání ve volejbale, tenise nebo kin-balu.

V závěru vydařeného dne jsme rozdělali oheň a všichni si pochutnali na skvělých buřtech od řezníka Kučery z Kačice.

Děkujeme všem účastníkům i všem organizátorům za skvělé setkání a třeba se nám z toho stane pěkná tradice do dalších let.

O autorovi

Michal Hrotík

Jednota:

Sokol Kačice

Pár slov:

V Sokole jsem od roku 1996, přičemž jsem začínal jako řadový cvičenec v jednotě Sokol Kladno. V 18ti letech jsem se vyškolil na cvičitele III. třídy všestrannosti, stal se náčelníkem jednoty Sokol Kladno a o pár let později náčelníkem Sokolské župy Budečské.  V současné době jsem místonáčelníkem župy a náčelníkem Sokola Kačice. Mezi mé koníčky patří cestování, moderní technologie, organizování všeho možného a jsem zarytou iOvcí :-)