Závody v atletice 2017

Den po závodech v gymnastice a šplhu se závodníci a závodnice z našich jednot účastnili atletických závodů. Na atletickém stadionu ve Slaném je přivítalo velmi chladné, až mrazivé počasí. Přesto se na start dostavilo celkem 84 závodníků ze 6 jednot. Své výpravy vyslaly jednoty Sokol Buštěhrad, Sokol Hnidousy-Motyčín, Sokol Kladno, Sokol Lány, Sokol Slaný a Sokol Rakovník. Startující se utkali ve 4 disciplínách - sprintu, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem (respektive vrhu koulí) a běhu na střední trať.

S nepříznivým počasím se závodníci a závodnice poprali znamenitě. Stejně tak to dokázali i rozhodčí, kteří to měli o to horší, že na jednotlivých stanovištích měli přeci jen o mnoho méně pohybu než závodníci. Stejně tak mrazivé počasí vydrželi i diváci. Závod tak probíhal poměrně slušným tempem, i když jsme museli řešit několik nedorozumění a dostalo se i na několik opravných startů. 

Ve shrnutí opět přehled získaných medailí. S přehledem vyhráli domácí. Tělocvičná jednota Sokol Slaný vybojovala, pomocí svých závodníků a závodnic, celkem 14 medailí (6 zlatých, 4 stříbrné a 4 bronzové). Výprava z jednoty Sokol Kladno pak vybojovala 6 cenných kovů (3, 1, 2), těsně následovaná výpravou z jednoty Sokol Hnidousy-Motyčín se ziskem 5 medailí (1, 3, 1). Jedno umístění na stupních vítězů pak měla jednota Sokol Lány a tak si odváží stříbrnou medaili.

Celkové výsledky naleznete v přiloženém souboru.

Fotogalerii připravujeme.

PřílohaVelikost
PDF icon Kompletní výsledková listina atletiky338.01 KB

O autorovi

Michal Hrotík

Jednota:

Sokol Kačice

Pár slov:

V Sokole jsem od roku 1996, přičemž jsem začínal jako řadový cvičenec v jednotě Sokol Kladno. V 18ti letech jsem se vyškolil na cvičitele III. třídy všestrannosti, stal se náčelníkem jednoty Sokol Kladno a o pár let později náčelníkem Sokolské župy Budečské.  V současné době jsem místonáčelníkem župy a náčelníkem Sokola Kačice. Mezi mé koníčky patří cestování, moderní technologie, organizování všeho možného a jsem zarytou iOvcí :-)