Zhodnocení župního přeboru Sokolské všestrannosti 2017

Letošní ročník župního přeboru sokolské všestrannosti máme za námi. Kompletní přebor absolvovalo celkem 5 závodníků a 34 závodnic ze 3 sokolských jednot - Sokola Hnidousy-Motyčín, Sokola Kladno a Sokola Slaný. Tito závodníci a závodnice se utkali o postup na republikové přebory České obce Sokolské. V celkem 8 kategoriích jsme mohli vyhlásit župní přeborníky.

Župními přeborníky se tak stali:

  • Jiří Zápotocký, Sokol Slaný, kategorie žáci I
  • Anna Jelenová, Sokol Hnidousy-Motyčín, kategorie žákyně I
  • Magdalena Čepičková, Sokol Slaný, kategorie žákyně II
  • Petr Škoda, Sokol Hnidousy-Motyčín, kategorie žáci III
  • Hana Vidrichová, Sokol Kladno, kategorie žákyně III
  • Aneta Podracká, Sokol Kladno, kategorie žákyně IV
  • Kateřina Šandová, Sokol Slaný, kategorie dorostenky
  • Klára Spěšná, Sokol Kladno, kategorie ženy

Na celorepublikové závody České obce sokolské pak, kromě přeborníků, postupují závodníci: Matyáš Kučera (Sokol Slaný), Tereza Novotná, Naneta Pokorná (obě Sokol Kladno), Anna Kučerová, Kryštof Šanda, Eliška Silná (všichni tři Sokol Slaný), Pavlína Husáková (Sokol Kladno), Tereza Komínková, Radka Vorlová a Klára Ničová (všechny tři Sokol Slaný). 

Během přeborů se jednotlivých závodů účastnilo celkem přes sto závodníků a závodnic ze 7 sokolských jednot - Sokol Buštěhrad, Sokol Dříň, Sokol Hnidousy-Motyčín, Sokol Kladno, Sokol Lány, Sokol Slaný a Sokol Rakovník. Jednalo se o závody v plavání, gymnastice, šplhu a atletice. Celkem jsme jsme vyhlásili 106 medailistů a přeborníků (rozdali jsme 90 medailí, 106 diplomů a 8 trofejí přeborníkům). Všem závodníkům patří náš dík.

Dále děkujeme všem rozhodčím, pomahatelům, organizátorům i zdravotnici za práci, kterou na závodech odvedli. Je třeba zdůraznit, že tuto práci odvedli všichni zdarma, ve svém volném čase a opravdu bez nároku na odměnu. To je v dnešní době naprosto nevídaná věc.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete níže. Kompletní fotogalerie poté u článků z jednotlivých závodů.

 

PřílohaVelikost
PDF icon Kompletní výsledky přeborů346.19 KB

O autorovi

Michal Hrotík

Jednota:

Sokol Kačice

Pár slov:

V Sokole jsem od roku 1996, přičemž jsem začínal jako řadový cvičenec v jednotě Sokol Kladno. V 18ti letech jsem se vyškolil na cvičitele III. třídy všestrannosti, stal se náčelníkem jednoty Sokol Kladno a o pár let později náčelníkem Sokolské župy Budečské.  V současné době jsem místonáčelníkem župy a náčelníkem Sokola Kačice. Mezi mé koníčky patří cestování, moderní technologie, organizování všeho možného a jsem zarytou iOvcí :-)